Oda başkanı darp edildi

Diyarbakır’da gerçekleştirilen Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf Odası başkanlık seçiminde kavga çıktı.

Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf Odası başkanlık seçiminde taraflar arasında kavga çıktı.

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Esnaf Odasında başkanlık seçimi yapıldı.

Başkanlık seçimi için sabah erken saatlerden itibaren seçmenler Esnaf Odası konferans salonunda gerçekleştirilecek seçim için toplandı.

Başkan Ahmet Cemil Değirmenci ve yeni aday olan Süleyman Beklen, oda adaylığını açıkladı. DESOB binasında yapılan seçimde üyeler, oy kullanma işlemine başladı. Oy kullanma sırasında üyeler arasında sözlü tartışma yaşandı.

Karşılıklı sözlü atışmaların ardından taraftar öfkelerine hakim olamayarak kavgaya tutuştu. Kavgada Diyarbakır Tuhafiyeciler ve Parfümericiler Odası Başkanı Abdullah Kızılay ile hamile bir kadın yaralandı. Kavgada polis ekipleri olaya müdahale etti. Güvenlik önlemlerinin alındığı seçimde, yaralılara sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Daha sonra yaralılar Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet hastanesine ambulanslarla sevk edildi.  Olaylı oda seçiminde mevcut başkan Ahmet Cemil Değirmenci seçildi.