Öğrencilerden Hayvan Bakımevi’ne ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ağırladı.

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Veteriner Suat Gül öğrencilerle yakından ilgilenerek merkezin işleyişini anlattı. 

Hayvanlara yönelik barınma, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri hakkında bilgi veren Veteriner Gül, öğrencilere üniteleri gezdirerek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük ve en donanımlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 17 bin 54 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.

Can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenen tam teşekküllü bir ameliyathane, muayene odası, laboratuar, postoperatif ve yoğun bakım birimi bulunuyor.

Bakımevinde 51 köpek kulübesi, ameliyathane, laboratuar, röntgen odası, kedi evi, idari bina, büyükbaş hayvan barınağı yer alıyor. 3 veteriner hekim, 3 veteriner sağlık teknikeri, 9 personelin görev yaptığı merkezde 5 araç ve Mobil Kısırlaştırma Aracı ile hizmet veriliyor.