Öğrencilerden Hayvan Bakımevi’ne ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ağırladı.

Bismil Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Veteriner Suat Gül öğrencilerle yakından ilgilenerek merkezin işleyişini anlattı. 

Hayvanlara yönelik barınma, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri hakkında bilgi veren Veteriner Gül, öğrencilere üniteleri gezdirerek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilerden Rabia Biçer, ilk defa hayvan bakımevi ziyaretinde bulunduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Biçer, “Yaralı hayvanlara yardım etmek için ben de veteriner hekim olmak ve böyle bir merkez kurmak istiyorum. Hayvanlara duyarlılık konusunda herkes daha sorumlu davranmalı” şeklinde konuştu.

Süleyman Işık ise ziyarette hayvanların beslenmesi konusunda yeni bilgiler öğrendiğini söyledi.

Merkezde yapılan çalışmalarla hayvanlara iyi bakıldığını aktaran Işık, şunları dile getirdi:

“Bundan böyle yolda yürüdüğümde yaralı bir hayvanı gördüğümde ALO 153 ihbar hattını arayacağım. Böyle bir etkinliğin yapılmasından dolayı çok mutluyum.” 

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük ve en donanımlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi 17 bin 54 metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.

Can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenen tam teşekküllü bir ameliyathane, muayene odası, laboratuar, postoperatif, yoğun bakım birimi bulunuyor.

Bakımevinde 51 köpek kulübesi, ameliyathane, laboratuar, röntgen odası, kedi evi, idari bina, büyükbaş hayvan barınağı yer alıyor. 3 veteriner hekim, 3 veteriner sağlık teknikeri, 9 personelin görev yaptığı merkezde 5 araç ve Mobil Kısırlaştırma Aracı ile hizmet veriliyor.