Öğrencilere tavsiyelerde bulundu

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’den okul ziyareti.

Lice Kaymakamı Muhammed Evlice, okullarda incelemelerde bulundu.

Kaymakam Evlice Oyuklu Ortaokulu ve Tepe İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelerek ders çalışmaları gerektiği hususunda tavsiyelerde bulundu. Öğrencilerle birlikte çeşitli etkinliklerle beraber eğlenceli vakit geçirdiler.

Kaymakam Evlice, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek hizmet ve eğitim ile ilgili sorunları dinledi. Çocukların eğitimi için çok çaba sarfetmelerini isteyen Evlice, daha sonra Tepe İlkokulu’nu ziyaret etti. Okulda derse giren Kaymakam Evlice, öğrencilerle ders dinledikten sonra öğrencilerle tek tek sohbet etti.

Öğrencilerin durumu ve okulun sorun ve ihtiyaçları hakkında okul müdüründen bilgi alan Evlice, yaptığı açıklamada, eğitim faaliyetlerinin daha uygun ve çağdaş koşullarda yapılması için sorunların olduğu bölgeleri bizzat yerinde incelediğini söyledi.

Kaymakam Evlice, “Kırsaldaki okullarımızı ziyaret edip, öğretmenlerimizden eğitim faaliyetleri ile ilgili bilgi aldık. Çocuklarımızın eğitim seviyesinin akranları ile eşit olması için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Çocuklarla top sektiren Kaymakam Muhammed Evlice daha sonra oyuncak hediye ederek köyden ayrıldı.