OKUL ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Nihat İÇLİ

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kaymakam Muhammed Evlice’nin okul ziyaretleri hız kesmeden devam ediyor.

Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice beraberindeki heyet ile birlikte Lice Anadolu Lisesi ve Demirçelik Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Kaymakam Evlice, okulda incelemelerde bulunarak sınıfları tek tek ziyaret etti ve öğrencilere bol bol ve düzenli çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Ayrıca başarılı çalışmalarından dolayı okul öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. Evlice, ziyaret esnasında okul idarecilerinden okulun genel durumu hakkında detaylı bilgi aldı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evlice’nin öğrenciler ile samimi sohbeti dikkatlerden kaçmadı.

ÖĞRENCİ VE İDARECİLERE BAŞARI DİLEDİ

Lice Anadolu Lisesi ve Demirçelik Ortaokulu ziyaretlerini tamamlayan Kaymakam Muhammed Evlice daha sonra Kayacık ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerine burada devam etti.

Kayacık Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, Okul idarecileri ve Öğretmeleriyle bir araya gelerek okulların sorunları, çalışmaları ve öğrencilerin durumu hakkında da genel bilgi aldı.

Ziyareti sırasında öğrenciler ve idarecilerle ayrı ayrı sohbet eden Evlice, “İlçemizde ve Kırsal Mahallelerimizde bulunan okullarımızı her fırsatta ziyaret ediyoruz. Okullarımızda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek sorunlarını dinliyoruz. İlçemizdeki eğitim kalitesinin yükseltilmesi bizim vazgeçilmezimizdir. Ziyaret ettiğimiz tüm okullarımızda varolan bir eksik tespit edilmesi durumunda anında müdahale ederek gidermeye çalışıyoruz. Burada okuyan öğrencimiz ve mevcut olan anasınıfımızdaki öğrencilerimizin düzenli ve kesintisiz eğitim öğretim görmeleri için gereken ne varsa devlet olarak yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Kaymakam Evlice ziyareti sonunda her türlü sorun için kapılarının açık olduğunu söyleyerek, başarı dileklerinde bulundu.