Otobüs seferi olmayan ilçe kalmadı

Diyarbakır’ın Lice ilçesine yeni alınan otobüslerden tahsis edilerek hizmete başlandı.

Diyarbakır’dan 06:30 ile 13:30’da hareket edecek olan otobüslerin Lice’den hareket saatleri ise 09:30 ve 17:30 olarak belirlendi.

Yeni Hizmete Alınan Otobüslerin Hareket Saatleri ile ilgili bir vatandaş “Otobüs saatleri değişirse daha iyi olur vatandaşı dinlemeli gelecek talepleri toplamalısınız ve anket yapmalısınız. Talepler sonucunda belirlenecek saatleri de uygulamaya koymalısınız.

Sefer saatleri belirlenirken köylerimizden vatandaşlarımızı getiren minibüslerin ilçe merkezine geliş ve merkezden ayrılış saatleri de ayrıca dikkate alınmalı ve Lice saatleri tekrardan düzenlenmeli. Emeği geçenlere teşekkürler, selamlar saygılar” dedi.

“ŞU ANDA SERVİS OLMAYAN HİÇBİR İLÇEMİZ KALMADI”

Hizmete alınan otobüsler ile servis olmayan ilçenin kalmadığını belirten Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmete aldığı otobüslerle toplu taşımayı rahatlatacağını vurguladı. Vali Su, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımıza talimat verdim. Bu gelen otobüslerimizden, belediye otobüsü olmayan ilçelerimize de belediye otobüsü seferi koyalım dedik. Şu anda bu otobüslerden Kulp, Lice, Hazro, Eğil ve Çüngüş ilçelerimize belediye otobüs servislerini koymuş oluyoruz. Servis olmayan Bağıvar Mahallemize de yine 1 otobüs seferi koymuş olduk. Böylelikle şu anda ilçelerimize servis olmayan hiçbir ilçemiz kalmamış oluyor.”