PKK’nın Bombayı Şehre Nasıl Soktuğu Ortaya Çıktı

pkk-nin-bombayi-sehre-nasil-soktugu-ortaya-cikti-8732719_x_2351_300

Cizre’deki hain saldırıyla ilgili korkunç detay ortaya çıktı. PKK’nın 10 tonluk patlayıcıyı Suriye ve Irak’tan katırlarla ilçeye sokup maden ocaklarının yoğun olduğu Güçlükonak’ta kamyona yüklediği ortaya çıktı.

X-RAY’E TAKILMAMAK İÇİN…

Bomba yüklü damperli kamyonun Şırnak Cizre Karayolu üzerindeki Güçlükkonak’a yakın bir noktada hazırlandığı iddia edildi.

GÜÇLÜKONAK YOLU TERCİH EDİLDİ

Güvenlik kaynakları hem Silopi-Cizre arasındaki dört kontrol noktasından hem de Şırnak-Cizre arasındaki noktalarda bütün araçların arandığını belirterek, kamyonun bu noktalardan geçmesinin mümkün olmadığını, bu sebeple Güçlükonak yolunun tercih edildiğini kaydetti. Cizre’ye 10 kilometre uzaklıktaki Kasrik Kalesi önünde bulunan güvenlik noktasında araçların fiziki ve teknik aramadan geçirildiğini kaydeden yetkililer, burada x-ray araması ile araçtaki kimyasal maddelerin dahi belirlenebildiğini kaydetti.

PATLAYICILAR KATIRLARLA İLÇEYE SOKULDU

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, patlayıcı türünün uçaklarda kullanılan patlayıcılarla benzer özellik gösterdiğini dile getiren uzmanlar, tesiri yüksek bu patlayıcıların Irak ya da Suriye’den katırlarla geçmiş olma ihtimalinin ağırlık kazandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir