SOKAKLAR, HİZMETLE HUZURA KAVUŞUYOR

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin  gözde kenti Diyarbakır’ın gelişen yüzü olarak kabul edilen ve 150 bine ulaşan nüfusu ile bir çok il ve ilçeden büyük olan Bağcılar Mahallesi’nin cadde ve sokakları Bağlar Belediyesi’nin hizmet seferberliğiyle huzur buluyor. Bölgede yeni hayata geçirilen yaşam alanları belediyenin bazalt taşından ürettiği asfaltla göz kamaştıran görüntülere kavuşuyor.

40 dereceyi bulan sıcak hava şartları altında yürütülen hizmet çalışmalarını takip eden AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Vatandaşlarımız bu kalite ve pratiklikte hizmeti ilk kez gördüklerini dile getirip memnuniyetlerini bize iletiyor” ifadelerini kullanarak yapılan hizmetin önemine dikkat çekti.

HESKİF  CADDESİ’NE BAĞLANTIYI SAĞLAYAN ÜÇ  SOKAK ASFALTLANDI

Bölgenin yeni imar alanı olan, inşaat ve yaşam alanlarının hızla yükseldiği Bağcılar Mahallesi aynı gelişmeyi alt yapı ve üst yapı hizmetlerini almada da gösteriyor. Merkez Bağlar ilçesine bağlı olan ve 150 bini bulan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük mahallesi olarak kabul edilen Bağcılar Mahallesi’nde günden güne artan yerleşim bölgelerine Bağlar Belediyesi yoğun tempoda çalışarak vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçiyor. Sokak düzenlemelerinden kaldırım yenileme, parke taşı döşeme ve asfaltlama çalışmalarına kadar bir çok hizmet eş zamanlı olarak kazandırılıyor. Son olarak Heskif  Caddesi’ne bağlantıyı sağlayan 1207/1,1207/2 ve 1209 numaralı sokaklar belediyenin başlattığı çalışmalarla asfaltlandı. Belediyenin Karacadağ bazalt taşından ürettiği asfalt ile güzelleştirilen sokaklar göz kamaştıran görüntüler kazandı.

VATANDAŞLAR, BAŞKAN BEYOĞLU’NA  MEMNUNİYETLERİNİ AKTARDI

Bölgeyi ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlarla görüşerek hizmetten memnun olup olmadıklarını söyledi. Bu kadar pratik ve hızlı bir hizmet beklemediklerini belirten vatandaşlar,”Biz bu işin zaman alacağını düşünüyorduk ama Allah razı olsun sizden çok çabuk ve pratik şekilde bu kaliteli hizmeti ulaştırdınız” şeklinde konularak teşekkür etti.

Vatandaşın memnuniyetinin her şeyden daha değerli olduğunu anlatan Başkan Beyoğlu ise,”Bizim görevimiz milletin kaynaklarıyla millete hizmet etmektir. Çok şükür yaptığımız çalışmalarla sokaklarımızı huzur ve hizmetle tanıştırdık. Dünyanın en kaliteli ve uzun ömürlü asfaltıyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.