SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN BEYAZ PEYNİR ELE GEÇİRİLDİ

Bağlar Belediyesi’nin gerçekleştirdiği gıda denetimlerinde son kullanma tarihi geçen beyaz peynir, turşu  ve pirinç unu tespit edilerek imha edildi.

 Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,” Hayati derecede önem taşıyan bu konuda vatandaşlarımızın sağlığını korumak için önlemlerimizi almaya devam edeceğiz.” dedi.

GIDA SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN DENETİMLERE DEVAM

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri  Müdürlüğü’ne bağlı  gıda denetim ekiplerinin  koronavirüs döneminde yaygınlaştırdığı denetim ve kontrol çalışmalarında vatandaşların gıda sağlığını ihlal edenlere yönelik mücadelesini sürdürüyor. Sofralarımızın değişmez gıda ürünleri olan pirinç unu, turşu ve beyaz peynir gibi ürünleri vatandaşa satmaya çalışan işletmeler yapılan denetimlerle tespit edilerek ürünlere el konuldu, aralarında zincir marketlerin de bulunduğu  işletmeler hakkında yasal işlem uygulandı. Son kullanma tarihinin yanı sıra gıda yönetmeliği be kurallarının da açıkça ihlal edildiği tespit edilen ürünlerin imhası daha sonra gerçekleştirildi.

Koronavirüs döneminde gıda sağlığının önemi artarken, konuyla ilgili olarak belediyeye yapılan şikayetlerde de ciddi bir artış olduğu kaydedildi.

“BİZ HASSASIZ, HERKESTEN DE HASSASİYET BEKLİYORUZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla oluşturulan gıda denetim ekipleri, bir yandan gelen şikayetleri kayıt altına alarak hemen harekete geçerken, diğer yandan da ilçenin her bölgesinde denetimlere çıkarak vatandaşlara yönelik mağduriyet oluşmasının önüne geçmeye çalışıyor.

Gıda sağlığı ile ilgili çok titiz ve hassas davrandıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Tüm işletme ve esnaflarımızdan kurallara riayet etmelerini istiyoruz. Sağlık konusu hepimizin öncelikle dikkat etmesi gereken bir konudur. Hayati derecede önem taşıyan bu konuda vatandaşlarımızın sağlığını korumak için önlemlerimizi almaya devam edeceğiz.” dedi.