SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN BOZUK GIDALAR İMHA EDİLDİ

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetimlerinin gerçekleştirdiği  denetimlerde son kullanma tarihi geçtiği tespit edilen çok sayıda gıda ürünü tespit edilerek imha edilmesi sağlandı.

İmha edilen gıdalar arasında süt ve süt ürünleri ile çocuklar tarafından sıkça kullanılan gıdaların yer aldığı açıklandı.

Bağlar Belediyesi, toplum sağlığını tehdit eden sağlıksız gıdalarla ilgili mücadelesini sürdürüyor. İlçenin her bölgesinde çalışma yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı  gıda denetim ekipleri,makarna sosu,mantar, köfte ile süt ve süt ürünlerinin bulunduğu çok sayıda gıdada son kullanma tarihi geçmesine rağmen sağlıksız koşullarda bulundurulduğunu tespit ederek yasal işlem başlatıldı. Çocukların kullandığı ürünlerin ağırlıkta olduğu gıdalar imha edilerek ilgili işletmeler hakkında da tutanak tutuldu.

Denetimlerde gıda sağlığının önemine dikkat çekerek işletmelere uyarılarda bulunan ekipler,Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla hem esnafın hem de vatandaşların zarar görmeyeceği şekilde denetim ve kontrollerin gerçekleştirilmeye devam edileceğini  vurgulayacağını kaydetti.