SU TAHLİYESİ UYARISI!

 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 10’uncu Bölge Müdürlüğü, vatandaşları Devegeçidi  Barajı havzasına düşen yağış yoğunluğundan dolayı uyardı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 10’uncu Bölge Müdürlüğü, Devegeçidi Barajı havzasına düşen yağışın yoğunluğuna bağlı olarak yapılacak olan zorunlu ve kontrollü su tahliyesi sebebiyle Devegeçidi Çayı ve Dicle Nehri yatağında oluşacak olan su yoğunluğundan kaynaklı can ve mal kaybı olmaması için vatandaşları uyardı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “DSİ Genel Müdürlüğü 10. Bölge Müdürlüğü sorumluluk ve denetiminde bulunan Devegeçidi barajı havzasına düşen yağışın yoğunluğuna bağlı olarak Devegeçidi Barajından zorunlu ve kontrollü bir şekilde su tahliyesi ihitiyacı doğmuştur. Tahliye Edilecek sular sebebiyle Devegeçidi Çayı ve Dicle Nehri yatağındaki akım miktarı artacaktır. Zorunlu olarak yapılacak tahliye esnasında can ve mal kaybının yaşanmaması için vatandaşlarımızın gerekli önlemleri alması hususu; Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.