TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNDE GECE MESAİSİ

Ak Partili Bağlar Belediyesi, mesai ve zaman ayrımı yapmaksızın sürdürdüğü temizlik seferberliğinde cadde ve sokakların sakinleştiği gece saatlerinde de çalışmaları yoğunlaştırdı. İlçenin işlek noktalarından Girne ve Lefkoşa caddeleri çevre dostu temizlik araçları eşliğinde baştan sona kadar yıkanırken, ekipler bir yandan çöp ve atıkları topladı, diğer yandan da çevreyi temiz tutmaları için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

GÜNDÜZ PAZAR KURULAN YERLER GECE TEMİZLENİYOR

Bağlar Belediyesi, gündüz saatlerinde semt pazarlarının kurulduğu cadde ve sokakları akşam temizleyerek bir sonraki  güne  vatandaşlar için temiz hale getiriyor. Akşam saatlerinde işe koyulan ekiplerin çalışması gece geç saatlere kadar devam ederken, bir yandan çevre dostu araçlarla her taraf yıkanıyor, diğer yandan çöp ve atıklar toplanarak çöp araçlarına yükleniyor. Her gece ayrı caddelerde yapılan çalışmalarda ekipler aynı zamanda çevre koruma bilinci oluşturmak amacıyla vatandaşlara uyarılarda bulunarak temizliğin sağlıklı yaşam için taşıdığı öneme dikkat çekiyor.

“TEMİZ ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“Temiz Bağlar, hijyenik çevre “ düşüncesiyle hareket ederek çevre temizliğine büyük önem verdiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu yüzden gece ve gündüz ayrımı yapmadan günün her saatinde temizlik yaptıklarını söyledi.  Başkan Beyoğlu,”Merkez ve kırsal olmak üzere toplam 140 yerleşim yerimiz var. Merkezde cadde ve sokak sayımız  fazla. Parklarımız var. Buraların hepsinde titiz ve planlı çalışma yaparak çevreyi vatandaşlarımız için sağlıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Gündüz semt pazarları kurulan ve alışveriş yapılan yerleri gece temizliyoruz. Amacımız kalıcı bir temizlik bilincini oluşturmaktır. Vatandaşlarımız bu noktada daha hassas ve duyarlı olursa bu işi daha rahat başarmış oluruz.” dedi.