TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BAŞARI MODELİ

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde (BAL) Diyarbakır’ı yıllardır başarıyla temsil eden Bağlar Belediyespor, geliştirdiği modelle Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Profesyonel liglerden teklif alan oyuncularının önünü açan Bağlar Belediyespor, geçen sezon başarılı olan kadrosunu önemli ölçüde koruyarak 2’si seçmelerden olmak üzere yine bölgedeki gençlerden oluşan 7 transferle takviye etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun desteğiyle istikrar abidesi haline gelen bir kulüp olarak her yerde parmakla gösterildiklerine değinen  Kulüp Başkanı Ferit Tutşi, takdir toplayan bu model ile yeni sezonda hedeflerinin şampiyonluk yarışı içerisinde yer almak olduğunu söyledi.

ÜST LİGLERE GİDENLERE KOLAYLIK SAĞLIYOR, GENÇLERE KAPILARINI AÇIYOR

Uzun yıllardır Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde (BAL) mücadele eden Bağlar Belediyespor, istikrardan bu yıl da vazgeçmedi. Geçen sezonu ikinci sırada tamamlayan takımın kadrosunu bozmayan  ve Cihan Çetin yönetimindeki teknik heyetle yola devam eden Bağlar Belediyespor,profesyonel liglerden teklif alan oyuncular için de zorluk çıkarmadan önlerini açtı. Yeni sezonun kadro yapılanmasını tamamlayan kulüp yönetimi,son yıllarda olduğu gibi yine transfer tercihlerini bölgedeki gençlerden yana kullandı. Seçmelerde başarılı olan 2 genç futbolcuyu A takıma dahil ederek ayrıca 5 oyuncunun transferini gerçekleştirdi.

Eylül ayında başlaması planlanan yeni sezon lig maratonu için çalışmalarını Diyarbakır’da sürdüren Bağlar Belediyespor, yönetim, teknik heyet ve futbolcu kadrosunda yakaladığı istikrarı devam ettirerek futbolseverlere heyecan dolu maçlar izlettirmek istiyor.

“BU ÖRNEK MODELİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BELEDİYEBAŞKANIMIZ HÜSEYİN BEYOĞLU’DUR”

Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu örnek bir modeli Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun desteğiyle hayata geçirerek kamuoyunun takdirini kazandıklarını belirten Bağlar Belediyespor Kulüp Başkanı Ferit Tutşi,”Yeni sezonda bizi de spora gönül verenleri de heyecan veren bir takım bekliyor” ifadelerini kullandı.

Futbolda büyük paralar harcamanın kalıcı başarı getirmediğini anlatan Tutşi,”BAL’da çok büyük paralar harcayan takımlar var. Başarı gelmeyince paralar çöpe gidiyor. Bizim bunu yapma lüksümüz yok. Zaten böyle bir kaynağımız da söz konusu değildir. Aklınızı kullanırsanız çok daha düşük rakamlarla hem kendi gençlerinize önem vererek onları vitrine taşırsınız, önlerini açarsanız. Hem de kulüp olarak başarılı olursunuz. Sportif başarıyı elbette istiyoruz, bunun için çalışıyoruz. Ama aynı zamanda geleceğe yatırım yapıyoruz. Başarılı olan kadromuzu koruduk. Cihan hoca ve ekibiyle devam ettik. Yine bölgedeki gençlerimizi kadromuza dahil ettik. Bu doğru planlamanın en büyük destekçisi belediye başkanımız Hüseyin Beyoğlu’dur. Başkanımız her defasında bizden bölge gençlerine yatırım yapmamızı istediği için bugün bu örnek tabloyu yakaladık.” dedi.