Haber Lice

VALİ GÜZELOĞLU LİCE’DE KONUŞTU

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bugün ülkenin her köşesinde olduğu gibi Lice’de de huzur ve güven hakim. Bu her gelecek gün daha iyiye ve güzele doğru gidecek” dedi

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçe ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Bu milleti, bu milletin evlatlarını zehirleyen, nesli tehdit eden yok etmeye konu eden bu anlayışla en az silahlı terörist kadar kararlılıkla mücadele ediyoruz. Bir daha asla bu ihaneti, bu ekimi, bu ticareti yapanlar fırsatı bulamayacaklar” dedi.

Vali Güzeloğlu, beraberinde Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve kurum müdürleri ile birlikte, Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak’ı ziyaret etti. Burada Başak’tan ilçenin durumu ile ilgili bilgi alan Vali Güzeloğlu, daha sonra ilçe SYDV toplantı binasına geçerek muhtarlarla bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, içte ve dışta hiçbir ihanet ve terör örgütünün, başta PKK olmak üzere bu büyük yürüyüşü ne durdurabileceğini nede engelleyebileceğini söyledi. Terör örgütlerinin bu millete ihanet etmenin bedelini ödediğini kaydeden Vali Güzeloğlu, “Devletin kararlılığıyla, askerin, polisin ve güvenlik korucumuzun kahramanlığıyla bu tehdit bertaraf edildi ve yok edildi. Bugün ülkenin her köşesinde olduğu gibi Lice’de de huzur ve güven hakim. Bu her gelecek gün daha iyiye ve güzele doğru gidecek. Devlet milletinin destek ve kararlılığıyla yoluna emin adımlarla devam edecek. Bizim mücadelemiz bir mücadeledir. İhaneti yapan, bu noktada bu devlete ve millete ihanet eden herkes hukukun hak ettiği cezaya çarptırılacak. Buradaki en büyük gücümüzde milletimiz. Millete hizmet için aktarılan kaynaklar, bütçe imkanları yol, hizmet, alt yapı, kanalizasyon için harcansaydı bugün yaşadığınız sorunlar olur muydu, olmazdı ya. 20 yılın ihaneti ve kaynakların ihanete aktarılması bu milletin en büyük sıkıntısı ve bugün karşılaştığı sorunların nedenidir” diye konuştu.

PKK’nın ve iş birlikçilerinin bu devlete ve millete en büyük ihanetlerinden birinin de narko-terör olduğunu ifade eden Vali Güzeloğlu, şöyle konuştu:
“Uyuşturucu ve uyuşturucu ticareti üzerinden bu milleti zehirlemek, nesli yok etmek ve yine bu devlete ve millete ihanet etmektir. Lice bu noktada en büyük ihanetlerin yapıldığı yerlerden biriydi. Geçen yıl, tarihin en büyük alan operasyonunu yaptık, bu meselede kararlılıkla ihanetin ve terör örgütlerinin uyuşturucu ve uyuşturucu üzerinden yaptığı ihaneti yok ettik. Mücadelemiz kararlılıkla en net şekilde devam ediyor. Bu konuda en ufak bir müsamahamız yok. Bu milleti, bu milletin evlatlarını zehirleyen, nesli tehdit eden yok etmeye konu eden bu anlayışla en az silahlı terörist kadar kararlılıkla mücadele ediyoruz. Bir daha asla bu ihaneti, bu ekimi, bu ticareti yapanlar fırsatı bulamayacaklar. Bu memleketin evlatlarını yaşarken yok etmeyi, nesli imha etmeyi başaramayacaklar.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir