Vali Karaloğlu: “Bu şehirde yaşayan insanlara hizmet etmek için seferber durumdayız”

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi

Karaloğlu:

“Bu şehirde yaşayan insanlara hizmet etmek için seferber durumdayız. Bu şehrin problemlerini biliyoruz, her problemi de önümüze koyuyoruz ve çözmeye çalışıyoruz”

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sur ilçesine bağlı Karpuzlu mahallesinde Büyükşehir Belediyesince düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldi, Bağıvar mahallesinde vatandaşın çay sohbetine misafir oldu.

Vatandaşlarla selamlaşan Karaloğlu, sorunları ve talepleri dinledi, Büyükşehir Belediyesi’nden beklentileri sordu.

Vali Karaloğlu, her akşam farklı bir noktada vatandaşlarla bir araya geldikleri iftar sofralarını dertleşme ve sorunları çözme konusunda bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

DİSKİ’nin Karpuzlu mahallesinde altyapı sorununu çözdüğünü anımsatan Karaloğlu, bu sayede bölgenin hayat kaynağı Dicle Nehri’nin kirlenmesinin de önüne geçildiğini kaydetti.

Kentte 2 yıldır en iyi hizmeti yapmak için gayret ettiklerini belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Bu kadim şehre, bu kadim şehrin güzel insanları sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Bütün ekibimle kaymakam arkadaşlarımla, kamu kurumundaki bölge müdürlerimiz, il müdürlerimiz, büyükşehirde genel sekreterimiz, yardımcıları, daire başkanlarımız, şube müdürlerimiz, herkes bu şehirde yaşayan insanlara hizmet etmek için seferber durumdayız. Bu şehrin problemlerini biliyoruz. Her problemi de önümüze koyuyoruz ve çözmeye çalışıyoruz.”

“20 yıllık sorunları çözmeye çalışıyoruz”

2004’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yaptığı dönemdeki çözdüğü sorunları 2022 yılında Diyarbakır’da çözmeye çalıştıklarını belirten Karaloğlu, şunları aktardı:

“Bu ne demek biliyor musunuz? Bu şehrin 20 yılı kayıp demek. 20 yıl önce çözülmesi gereken sorunlar bekletilmiş, kangren haline gelmiş, ama biz bugün çözmeye çalışıyoruz. Şehrin bütün sorunlarını kırsalı ile merkezi ile 17 ilçesiyle tamamında şu anda bütün ilçeler şantiye, her ilçede hizmetlerimiz var. Diyarbakır’ın problemlerini biliyoruz; ihlasla, samimiyetle, gayretle çalışıyoruz. Allah güç kuvvet verdikçe de bu problemleri çözeceğiz, vatandaşımız bu konuda bize güvensin.”

Geçen yıl kırsalda 1200 kilometre asfalt yol yaptıklarını anımsatan Karaloğlu, bu yıl kırsalda ilk asfaltı Sur ilçesinde başlatacaklarını kaydetti.

“Diyarbakır’da da bölgede de artık huzuru ve güveni korumak zorundayız”

Önümüzdeki dönemin geçmişten daha iyi olacağını ifade eden Karaloğlu, şunları dile getirdi:

“Her problemi çözeriz, ama bir koşulu muhafaza etmek koşuluyla; huzurumuzu ve güvenliğimizi devam ettirmemiz lazım. Huzur ve güven olmazsa gelip mutlulukla sizinle bu güzellikleri paylaşmayız. Onun için Diyarbakır’da da bölgede de artık huzuru ve güveni korumak zorundayız. En değerli varlığımız bu. Bunu bozmak isteyenlere de fırsat vermemiz lazım. Her kim bu şehrin huzuruna kast ederse bu akşam iftar sofrasında olduğu gibi hep birlikte karşısına dikilmemiz lazım. Artık bu milletin huzura, hizmete ihtiyacı var. Biz de onu yapmaya talibiz.”

Vali Karaloğlu, daha sonra Bağıvar mahallesine geçerek, Büyükşehir Belediyesince yapılan spor kompleksinde incelemelerde bulundu. 

Yolda karşılaştığı çocuklarla yakından ilgilenen Vali Karaloğlu, çocukların seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe şarkılarını dinledi.

Vali Karaloğlu, daha sonra mahallenin taziye evinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi, çay içip sohbet etti.