Vali Su Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt çalışmalarını inceledi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi’nin kentte yürüttüğü yol, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını denetledi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kent genelinde güvenli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi’nin Kayapınar ilçesi Mezopotamya ve Diclekent bulvarlarında yapılan yol, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. 

Vali Su, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları yerinde denetlediklerini söyledi.

Vali Su, şöyle konuştu:

“Bu yıl içerisinde 270 bin ton asfalt dökümünü ilimiz genelinde gerçekleştirmiş olacağız. Şu anda firma 3 finisher ile birlikte çalışmalarına devam ediyor. Hem ilçelerimizde hem de il merkezimizde asfalt çalışmalarını hızlı bir şekilde yapacağız. Vatandaşlarımızın daha konforlu, daha sağlıklı bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için bunları hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Çalışan ekip arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, yeni yaptığımız yolların da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”