Vali Su’dan 15 Temmuz mesajı

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Su mesajında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlayarak, “Tarihimizin en karanlık gecelerinden ve aynı zamanda dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Kalkışması ve Darbe Girişimini aydınlık bir sabaha dönüştüren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. FETÖ terör örgütü ve onun uzantısı dahili ve harici ihanet şebekelerinin, milletimizi, devletimizi, istiklalimizi, istikbalimizi ve demokrasimizi ortadan kaldırmak üzere, 15 Temmuz gecesi giriştiği hain darbe teşebbüsü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Yüce Milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir.

Yüce Milletimiz özgürlüğüne, bağımsızlığına ve demokrasisine nasıl sahip çıktığını ve çıkılacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, meydanlara inerek demokrasi mücadelesi veren kahraman milletimizin her bir ferdine şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim bir daha bize o karanlık geceyi yaşatmasın. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, milli irademizi yok etmek ve vatanımızı bölüp parçalayıp işgal etmek isteyenlere Cenab-ı Hak fırsat vermesin.

Bu duygularla, 15 Temmuz gecesi sabaha kadar meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımızdan, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve kahraman Emniyet Teşkilatımız mensuplarından şehadet mertebesine erişen Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi şükranla anıyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle aziz milletimize en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun” dedi.