Validen bayram mesajı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Kurban bayramı münasebetiyle bir bayram mesajı yayınladı. Vali Karaloğlu mesajında;

“Bereketin, huzurun, hoşgörünün, kardeşliğin ve paylaşmanın yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Diyarbakır’ımızın, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı mübarek olsun.

Toplumsal hayatımızla simgeleşen Kurban Bayramı; kırgınlıkları bir tarafa bırakarak sevgi, saygı, hoşgörüyle birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı en özel günlerdendir.

Milletçe bir arada her türlü güzelliği yaşadığımız bu özel günler; dostlarımız, akrabalarımız, hastalarımız ve büyüklerimizin ziyaret edildiği; yetimlere, buruk gönüllere ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği önemli bir fırsat olarak görülmelidir. Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.

Mübarek Kurban Bayramı’nın şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine barış, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler; bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Allah’tan hepimizi nice bayramlara sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyorum.” dedi.