VATANDAŞLARA KORKU SALAN METRUK YAPILAR TEMİZLENİYOR

Eski Bağlar bölgesinde çarpık kentleşmenin sonucu ortaya çıkan metruk yapılar vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit ederken, bu yapılarla mücadelesini sürdüren AK Partili Bağlar Belediyesi 16 yapıyı daha ortadan kaldırarak temizledi. 2019 yılından bu yana temizlenen harabe yapı sayısı 500’e yaklaştı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Gittiğimiz her mahallede vatandaşlarımızın bize ilettiği taleplerin başında metruk yapılar geliyor. Tüm imkanları seferber ederek vatandaşlarımızı bu sorundan kurtarmak için yoğun gayret içerisindeyiz.” ifadeleriyle metruk yapılarla mücadelenin önemine dikkat çekti.

9 MAHALLEDE 16 YAPININ DAHA YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bağlar Belediyesi, 2019 yılından bu yana kararlılıkla sürdürdüğü metruk yapılarla mücadelede önemli adımlar atmaya devam ediyor. Vatandaşların şikayeti üzerine belediye ve ilgili kurumların yaptığı inceleme sonucu belediye encümen kararıyla yıkım kararı alınan 9 farklı mahalledeki 16 yapının daha yıkımı başarıyla gerçekleştirdi. İş makinaları ve yapı kontrol ekipleri tarafından gerçekleştirilen yıkımlarla Körhat ,Kaynartepe,Fatih, 5 Nisan ve Şeyh Şamil mahallelerinde 2’şer, Muradiye Mahallesi’nde 3, Mevlana Halit ,Alipınar ve Yunus Emre mahallelerinde 1’er olmak üzere vatandaşların yoğun şikayetlerine konu olan yapılar temizlendi.

Suç unsurlarının mekanı haline gelen harabe yapıların çocuklar başta olmak üzere aileler için tehdit oluşturduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bugüne kadar 500’e yakın yapıyı temizleyerek bu riski ortadan kaldırdıklarını söyledi.

“KARARLI BİR MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ”

Gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinde kendisine iletilen sorun ve taleplerin başında metruk yapıların geldiğine dikkat çeken Başkan Beyoğlu, büyük bir kararlılıkla bu mücadeleyi yürüttüklerini söyledi. 50-60 yıllık geçmişi olan sorunun kısa sürede tamamen çözülmesinin imkansız olduğunu belirten Beyoğlu,”Eski Bağlar bölgesinde geçmişten kaynaklanan çarpık kentleşme sorunu  had safhada. Yıkım tehlikesiyle beraber suç unsurlarının da mekanı haline gelmişler. Bunlarla ciddi ve kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini en kısa zamanda yerine getirmek üzere hızlı kararlar alarak uyguluyoruz. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliğidir. Bu sorun kısa zamanda tamamıyla çözülemez ancak biz de tüm imkanlarımızla mücadeleye devam edeceğiz.” diye konuştu.