YAŞAM HİKAYELERİ YÜREK BURKUYOR

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Mevlana Halit Mahallesi’nde yaşayan Kaya ailesinin 6 çocuğundan 4’ü zihinsel engelli. Kirada kalan ve geçimini sağlamakta zorlanan aileye Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu sahip çıkarak ayni ve nakdi destek sağladı.

Beyoğlu’na teşekkür eden Osman-Gülten Kaya çifti,”Evimizi ziyaret ederek moral veren ve destek olan başkanımızın bu davranışı bizi çok duygulandırdı” ifadelerini kullandı.

ENGELLİ KARDEŞLERİN YAŞAM HİKAYESİ

6 kardeşin 4’ü doğuştan zihinsel engelli. 3 kız ve bir erkekten oluşan engelli kardeşlerin yaşları 9 ile 22 arasında değişiyor. Dünyaya engelli olarak gözlerini açan kardeşler için aile bugüne kadar çalmadık hastane ve gitmedik doktor bırakmamış. Ancak tüm çabalara rağmen tıbbi olarak tedavi imkanı bir türlü bulunamamış.

Baba işsiz, anne ev hanımı. Kirada kalan ailenin geçimini sağlayacak kimse yok. Kaya ailesine destek AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’ndan geldi.

Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber aileyi ziyaret eden Başkan Beyoğlu, önce moral verdi, verdikleri mücadeleden dolayı takdir etti. Ardında da yaşadıkları sıkıntıların aşılması konusunda her türlü desteği vereceğini ifade etti.

“CUMHURBAŞKANIMIZA VE BİZE DUA EDİN”

 Beyoğlu,”Size hizmet etmek, destek olmak bizim hem belediye başkanı hem de bu kentin evladı olarak görevimiz. Zor durumda olan hiçbir vatandaşımızı yüzüstü bırakamayız. Mazlumun umudu olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve muhabbetlerini getirdik. Liderimize ve bize dua etmeniz bizim için en büyük destek olur” dedi.

İlk kez kapılarını çalarak destek olan birini gördüklerini anlatan baba Osman Kaya ve anne Gülten Kaya da anlamlı ziyaretinden dolayı Başkan Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu’na teşekkür etti.