Yenişehir Belediyesi projeleriyle hizmet vermeye devam ediyor

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi, Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (YESMEK) projesi, Çölyak (Glütensiz Ürünler) Yardım projesi, Sosyal Taksi projesi, Aile Danışmanlığı Hizmeti ve Tekstil Atölyelerinde Seminerler ile Diyarbakır Yenişehir ilçesinde ailelere ve çalışanlara hizmet vermeye devam ediyor.

Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi, Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (YESMEK) projesi, Çölyak (Glütensiz Ürünler) Yardım projesi, Sosyal Taksi projesi, Aile Danışmanlığı Hizmeti ve Tekstil Atölyelerinde Seminerler ile Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü şimdiye kadar Yenişehir ilçesi genelinde yaklaşık 30.000 vatandaşa hizmet verdi.

2023 vizyonuyla hayata geçirdikleri projeler sayesinde vatandaşların kalplerine dokunmayı başardıklarını belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Kalbe Yürüyen Belediyecilik ilkemizle ilçemiz genelinde çocuk, genç, kadın, özel gereksinimli ve yaşlı hemşehrilerimizin sosyo-kültürel, ekonomik, sportif, teknolojik, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikli projeler hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde istihdamın arttırılması amacıyla ‘’Başvur, Eğitim Al, İş Kapısını Aralayalım’’ sloganıyla hayata geçirilen Yenişehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (YESMEK) 1.000 kursiyeriyle eğitimlerini sürdürüyor. Yaşlı Destek Programı (YADES) Projesi ile 65 yaş ve üstü evde yalnız yaşayan hemşehrilerimizin evde kişisel temizliklerine ve ev temizliklerine yardımcı olunuyor, görevli hemşiremiz aracılığıyla da şeker, tansiyon ve ateş ölçümlerini yapıyoruz. İlçemizde ikamet eden çölyak hastalarımıza Çölyak (Glütensiz Ürünler) Yardım projemiz ile glütensiz gıda ürünlerini Aşçılık kursumuzda üretip, ulaştırırken; Sosyal Taksimiz ile de hasta ve yaşlı vatandaşlarımızın hastanelere ulaşımını sağlıyoruz. Ayrıca Hizmet Binamız, İkinci Bahar Millet Kıraathanemiz ve Engelsiz Yaşam Merkezimizde 06 yaş ve üzeri çocuk, genç, kadın, yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlarımız ve Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DOSB) Tekstil Atölyeleri çalışanlarıyla birlikte şimdiye kadar yaklaşık 10.000 çalışana hem psikolojik danışmanlık hizmeti verdik hem de seminerler düzenledik. Belediye olarak tüm alanlarda vatandaşlarımıza en kaliteli ve en nitelikli hizmetler sunmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.