Yenişehir Çelikevler Mahallesi’nde altyapı çalışmaları başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Çelikevler mahallesinde içme suyu ve kanalizasyon şebekesi döşeme çalışmalarında ilk kazmayı vurdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, uzun yıllardır Çelikevler mahallesinde çözülemeyen içme suyu ve kanalizasyon şebekesi için harekete geçti.

Hazırlanan projeyle 120 binanın bulunduğu mahallede 4 bin 933 metre içme suyu şebekesi, altyapı hizmetinin sorunsuz verilebilmesi için de 13 bin 834 metre kanalizasyon şebekesi ve 500 kişilik foseptik imalatı yapılacak.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikçi ile DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmaların başladığı bölgede mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Vatandaşların taleplerini dinleyen Tutşi, çalışmaların detayları hakkında bilgi verdi.

Çelikevler’e 24 saat kesintisiz sağlıklı içme suyu

Tutşi, Vali Münir Karaloğlu’nun, desteğiyle yürüttükleri projeyle mahalleye 24 saat kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlayacaklarını söyledi.

Tutşi, şöyle konuştu:

“Projeyle Çelikevler Mahallesi’nin atık suları, yeni yapılacak terfi hattıyla mevcut Atık Su Arıtma Tesisine iletilecek. Proje yıl sonunda tamamlanacak. Hemşehrilerimizin isteği doğrultusunda en kaliteli hizmeti sunmak için gerekli özeni gösteriyoruz. Vatandaşların hizmetlerden en iyi şekilde faydalanması için su aboneliklerini yapmaları gerekiyor.”