YENİŞEHİR’DE ‘’AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 16-22 Eylül ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ kapsamında Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü ile iş birliğinde ‘’Hareketli Yaşamak İçin Pedal Çevir’’ etkinliği düzenledi.

Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu’nun desteği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyonunda yürütülen 16-22 Eylül ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası’’ dolayısıyla Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘’Hareketli Yaşamak İçin Pedal Çevir’’ etkinliği 100 bisikletli ile Fabrika Mahallesi’nde bulunan Yeşil Kuşak Yolu’nda başlayıp, Yolaltı Mahallesinde bulunan Koru Park’ta sona erdi.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2022 yılı teması olan “Şehrini Kucakla” ile Yenişehir’i sevgiyle kucakladıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ‘’Yenişehir Belediyesi olarak ilçemizin daha yeşil ve daha temiz bir doğaya kavuşabilmesi için bizlerde bu önemli haftayı ‘’Hareketli Yaşamak İçin Pedal Çevir’’ etkinliği düzenleyerek kutladık. Amacımız yaya ve bisiklet ulaşımı konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, araç trafiğini azaltarak iklim kriziyle mücadelede önemli bir adım atabilmek ve vatandaşlarımızın bireysel araçları yerine toplu taşımayla seyahat etmeleri hususunda teşvik etmektir. Bu amaçlarla 100 bisikletlimiz Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Ulaşım Fikir ve Uygulama Yarışması’nda ödül almaya hak kazandığımız ve içerisinde Akıllı Bisiklet Durağımız da olduğu Yeşil Kuşak Yolumuzdan pedal çevirmeye başladılar. Avrupa Hareketlilik Haftası’nın 2022 yılı teması olan “Şehrini Kucakla” ile Yenişehir’i sevgiyle kucaklayarak Koru Parkımızda hareketlerini sonlandırdılar. Bu anlamlı etkinlikte bizlerle pedal çeviren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübümüze teşekkür ediyorum’’ifadelerinde bulundu.