Yerli aşımız TURKOVAC Lice’de

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Turkovac aşısı yapılmaya başlandı.

Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesinde yerli ve milli aşımız olan Turkovac aşısı uygulanıyor.

Yerli Covid 19 aşımız Turkovac Lice Devlet Hastanesinde uygulanmaya başlandı. Turkovac aşısı olmak isteyen vatandaşlarımızın randevu alarak aşılarını yaptırabilecekleri hatırlatıldı.

Yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ın şehir hastanelerinde uygulanmasına başlanmasının ardından, illere ve hatta ilçelerdeki devlet hastanelerine bile gönderilerek aşı uygulanmasına başlandığı belirtildi.

Acil kullanım onayı verilen yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ın ülke genelindeki devlet hastanelerinde uygulanmasına başlandı. Yaygın kullanımına başlanan TURKOVAC aşısı, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bulunan Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesinde uygulanıyor.

TURKOVAC’ın uygulanmaya başlandığı Lice Devlet Hastanesinde Biontech veya Sinovac aşısını yaptıranlara da Turkovac hatırlatma aşısı yapıldığını, hatırlatma aşısı yaptırmak isteyenlerin randevu alarak hastaneye gelip yaptırabilecekleri vurgulandı.

İlk doz aşısını TURKOVAC olan bir vatandaş, bütün riskleri alarak bugünü beklediğini söyledi. “Türk hekimlerimize fazlasıyla da itimat ettiğimizden dolayı bugüne kadar bekledik. Çok şükür bugün de aşımızı olduk. Vatanımıza, milletimize, tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bütün emeği geçen Sağlık Bakanımıza, hepsine tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.