ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalara Kaymakam ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik ve ilçe protokol üyeleri katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tebriklerin kabulü için kaymakamlık binasına geçildi.
Törenin ardından Kaymakamlıkta tebrikat töreni yapıldı. Kaymakam ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik tarafından tebriklerin kabul edilmesiyle kutlamalar sona erdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü nedeniyle, ülke genelinde olduğu gibi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde çeşitli törenler düzenlendi. Törenler renkli görüntülere sahne oldu
SLOGANLAR KENTİ İNLETTİ
Diyarbakır’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören sonrası askerler, attıkları “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Gazi Mustafa Kemal” sloganlarıyla kenti inletti.
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da törenler düzenlendi. Anıtpark’ta bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından başlayan törenlerde geniş güvenlik önlemleri alındı. Törene, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 7.Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, ilçe kaymakamları, kurum amirleri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan törende Vali Hasan Basri Güzeloğlu, tören aracıyla vatandaşları ve askeri selamladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının devam eden tören halk oyunları gösterileri ve tören geçişi ile sona erdi.
Tören geçişi sırasında askeri helikopterler alana alçak uçuş gerçekleştirirken, vilayet caddesinde yürüyen askerler “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Gazi Mustafa Kemal” sloganlarıyla sokakları inletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir